Adres : Cumhuriyet mah. Nehir sk. Yıldızlar Yüzme Klubü Eğitim Tesisleri Plajyolu / İzmit
Telefon : 262 226 48 48
E-Posta : info@yildizlaryuzme.com
Üyelik Tarihi : 09 Ekim 2012

KOCAELİ YILDIZLAR YÜZME KULÜBÜ

2001 Yılında İzmit’te, amaçları çocuklarının kendisiyle barışık, disiplinli ve fiziksel olarak ta doğru gelişmesini isteyen yaklaşık 30 kadar aile ve antrenörleri Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübünü kurarak yeni bir oluşumun tohumunu attılar. Amaç Sadece yarışmak değildi. Amaç hem çocukların spor yapma alışkanlıklarını geliştirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak hem de kitle sporuna katkıda bulunmak ve çağdaş bir Türkiye için mutlu, başarılı, huzurlu çocuklar yetiştirmekti. Bir deniz kenarı şehri olan İzmit’te yüzme bilmeyen kimse kalmasın anlayışı ile yola çıkılmıştı. Bu ideal hedefe ulaşmak sportif başarıdan geçiyordu. Amaç böylesine yüce olunca başarıda doğal olarak geldi ve Yıldızlar Yüzme Kulübü sporcuları kuruldukları yıl katıldıkları yarışmalarda Türkiye’nin ilk 8 kulübü arasına girerek finallerde yarışma hakkını kazandılar.
Başarının sürekli olması ve hedeflere ulaşabilmek için; İnanç emek ve bilginin birleştirilmesi ve bunların doğru hedeflerle yönlendirilmesi gerekir. Doğru kararlar alarak yaptıkları işe ve çocuklarına inanarak bilgiyi sonuna kadar kullanan kurucular, başarılarından bir adım geriye gitmeden çalışmalarını aralıksız sürdürürlerken hem kulüp yapısı büyüdü hem de hedefler yükseldi. Kısa sürede Milli ve Türkiye rekortmeni bir sporcu yetiştirmenin gururu ve çocuklarının önlerindeki olanakları geliştirmek gerektiğinin ciddi sorumluluğunu kabul eden veliler, Türkiye’de, belki de dünyada bir ilk olarak kendi havuzunu inşa eden tek amatör kulüp olmanın kararını aldılar. Velilerinin antrenörlerinin ve çocuklarının; inanılmaz muhteşem bir özverili çalışması sonunda, karardan tam 32 gün sonra 29 Haziran 2004 tarihinde çocuklar kendi havuzlarında yüzmeye başladılar. Ardından kış başladı havuzun üstünü kapatmak gereği doğdu. Açılan bu yolda yürümek ve ilerlemek adına engel tanımayan veliler ve kulüp yönetimi aynı yıl aralık ayında havuzlarının üzerini kapatarak yaz kış çalışabilecekleri bir antrenman alanına sahip oldular.
Veliler ve kulüp yönetiminin bu soluksuz çabalarını motive eden en büyük etken elbette ki sporcu çocuklarımızın artan başarıları idi. 2005 yılında milli takıma 3 sporcu verildi. Artık Yıldızların milli takımda 5 sporcusu vardı ve Türkiye yüzme sporunda Yıldızlar Yüzme Kulübünün başarıları ve yeri tartışılmazdı.
Mart 2006 tarihinde Ankara da yapılan Türkiye kulüplerarası şampiyonada 13-14 yaş bayanlarda 24 yıldır hiçbir Anadolu takımının alamadığı kupa Kocaeli’ne geldi Yıldızlar müzesinde yerini aldı.
2007 Yılında çekirdeği bir havuz olan Yıldızlar Yüzme Kulübünün tesisleri giderek büyüdü, görenlerin gıpta ile baktığı ve örnek aldığı bütünlüğe kavuştu. Sualtı şubesi kuruldu ve kurulduğu yıl Türkiye şampiyonu oldu. Senkronize branşı kuruluş aşamasına geldi.
2008, kulübümüz için; ektiği tohumlarının filizlendiği bir yıldı. 2 sporcumuz Türkiye Rekoru kırdı, 1 sporcumuz Olimpiyat barajını geçti. Kulübümüzde yetişmiş eğitimleri nedeniyle başka illere giden 2 sporcumuz Pekin Olimpiyatlarında ülkemizi başarıyla temsil etti.
2009, paslanan havuzumuzun yenilenmesinin kaçınılmaz bir yılıydı. Mayıs ayında başlanan ek tesis, çatı ve yeni soyunma odaları haziran ayının sonunda tamamlandı. Yeniden kulaçlarımız yeni havuzumuzda Türkiye’de ses getirdi. 5 sporcumuz farklı branşlarda tam 15 Yeni Türkiye Rekoruna imza atmayı başardılar. Bugün Milli sporcu ve antrenör sayısı 27 kişiye ulaşıp Kulübün hedefleri de aynı hızla büyürken, ulusal ve uluslararası başarı grafiklerimize Avrupa, Olimpiyat ve Dünya şampiyonalarını eklemek istediğimizi açıkça dile getirebiliyoruz.
Olanaklarımız ise hedeflerimizle kıyaslandığında hala zayıf görülüyor ve geliştirme çaba ve arayışlarımız aralıksız sürüyor. Sınırlı olanaklarla büyük başarılar kazanmanın sırrı yok, formülü var ve formül; sporcu,veli ve antrenör olgusunu BİZ bütünlüğünde kavramak, çalışmak, çok çalışmak ve durmadan çalışmak. Türkiye Yüzmesinde haklı nedenlerle kazandığımız yerimizi geliştirmek ve Türk yüzmesine uluslararası güç kazandırmanın formülü de az farkla aynı. O fark bu hedefi önüne koyabilme cesareti, o fark bireysel çıkar ve kulüp kazanımlarından ulusal değerler yararına vazgeçebilme gönüllülüğü. Yıldızlar Yüzme Kulübü olarak tüm bu erdemlerle yolda olduğumuzu gururla haykırıyoruz.

Yüzme Kulüpleri kategorisinde bulunan KOCAELİ YILDIZLAR YÜZME KULÜBÜ sitemize 09 Ekim 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.642 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz